Jaki sprzęt potrzebny będzie w punkcie ksero?

fot. hp.com fot. hp.com

Decydując się na założenie punktu usług ksero, powinniśmy przygotować się na spore wydatki początkowe. Największym z nich będzie oczywiście zakup urządzeń drukujących i sprzętu komputerowego. Oczywiście nie wszystkie urządzenia muszą być nowe. Aby zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, warto w sieci poszukać używanych kombajnów ksero z małym przebiegiem. Tego typu urządzenia dostosowane są do bardzo dużego obciążenia ilością druku, dzięki czemu kupując używany sprzęt ksero, możemy być pewni, że posłuży nam przez wiele lat.

fot. hp.com

fot. hp.com

Ważnym urządzeniem w każdym punkcie ksero jest też komputer. Powinien być na tyle rozbudowany, aby można było na nim uruchomić różne programy graficzne i pracować na bardzo dużych plikach. Warto więc zainwestować w komputer z dużą ilością pamięci operacyjnej oraz szybkim wielordzeniowym procesorem, który pozwoli na pracę bardzo płynną i bezproblemową pracę nawet z najbardziej zaawansowanymi projektami graficznymi i tekstowymi.

Bardzo ważny w pracy w tego typu zakładzie jest też odpowiedni monitor. Świetnie to takich zadań nadają się monitory HP, które dzięki zastosowaniu odpowiedniej elektroniki pozwalają na bardzo długi czas pracy. Monitory tej firmy świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju biurach i urzędach. Znane są przypadki, że monitory HP pracują bez awarii nawet po kilka lat codziennie. Firma ta dużą uwagę przykłada do matryc, jakie montowane są w ich monitorach. Nie ma tu możliwości wypuszczenia do sprzedaży urządzeń z martwymi pikselami czy ciemniejszymi polami na wyświetlaczu.