Jaki monitor do stacji roboczej?

fot. hp.com fot. hp.com

Stacje robocze to komputery stacjonarne o dużej mocy obliczeniowej. Zazwyczaj służą do tworzenia skomplikowanych aplikacji oraz programów, a także filmów i materiałów video. Ich poziom wyposażenia jest na tyle wysoki, że urządzenia tej klasy wymagają dedykowanego monitora. Dziś podpowiemy Wam która firma produkuje najlepsze monitory dla stacji roboczych. Zapraszamy do lektury!

Klasa Premium? Wybierz HP!

Monitory HP klasy premium dedykowane są głównie stacjom roboczym

fot. hp.com

Monitory HP klasy premium dedykowane są głównie stacjom roboczym. Wyróżniają się konstrukcją płyty głównej, która oparta jest na niskonapięciowych podzespołach. Dzięki temu monitory tej klasy mogą z powodzeniem służyć jako urządzenia wskazujące nawet w postprodukcji. HP klasy premium pracują bardzo cicho. Monitory chłodzone są cieczą lub azotem, rzadko powietrzem. Choć ważą całkiem sporo, to są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najdroższe modele są w stanie wytrzymać nawet upadki z wysokości dwóch metrów.

Ile to kosztuje?

Monitory HP klasy premium kosztują od 1500 do 2000 złotych. To całkiem sporo pieniędzy, lecz zakup stacji roboczej też nie należy do małych wydatków. Decydując się na kupno komputera z dużą mocą obliczeniową warto zainteresować się monitorami HP, które spełnią wszystkie Wasze wymagania.