Jaki monitor do mobilnej stacji roboczej?

fot. nec.com fot. nec.com

Mobilna stacja robocza to laptop o bardzo wysokiej wydajności. Niektóre firmy produkują tak rozbudowane stacje, które mocą obliczeniową dorównują komputerom stacjonarnym. Pewnie zadajecie sobie pytanie, po co kupować monitor do laptopa? Otóż mobilne stacje mają niewielkie ekrany (od 13 do 15 cali), które dobrze spisują się w podróży, ale mogą być za małe w biurze. Wiele firm decyduje się na zakup monitora, który w biurze będzie służył jako urządzenie wskazujące dla mobilnej stacji roboczej. Jakie modele warto polecić? Dziś pokażemy Wam dwa modele monitorów NEC.

Monitory NEC: Model EA294WMi

Decydując się na zakup ekranu do mobilnej stacji roboczej warto zaufać monitorom NEC z klasy premium

fot. nec.com

Jest to monitor o bardzo wysokich parametrach. Jego częstotliwość odświeżania wynosi ponad 250MHz, dlatego doskonale poradzi sobie z prezentacjami graficznymi lub filmami w rozdzielczości 4K. Posiada wyjście VGA, czyli można go podłączyć bezpośrednio do mobilnej stacji roboczej. Jest wyposażony w boczne panele oraz sensory, które odpowiadają za chłodzenie urządzenia. NEC EA294WMi kosztuje w granicach 3500 złotych i jest uznawany za jeden z najlepszych monitorów klasy Premium.

E223W – monitory NEC do 1000 złotych

O wiele tańszym, choć również posiadającym wysokie parametry monitorem jest model E223W. Wyposażony w system MultiSync gwarantuje przejrzysty obraz i doskonałą głębie. Jest dedykowany graczom, którzy cenią sobie gry akcji. Monitory tej klasy gwarantują odświeżanie stabilnie, niewykrywalne dla ludzkiego oka (więcej: http://mobilehardware.pl/2017/05/lenovo-naprawde-kocha-swoich-klientow/). Koszt E223W oscyluje w okół 1000 – 1050 złotych brutto.

Decydując się na zakup ekranu do mobilnej stacji roboczej warto zaufać monitorom NEC z klasy premium. Zwłaszcza model EA294WMi został dopracowany w najmniejszym szczególe i pomimo wysokich parametrów technicznych jest dostępny w przyzwoitej cenie. Jeśli macie do nas pytania w tym temacie, to czekamy na nie w komentarzach!