Jaki monitor dla grafika?

fot. iiyama.com fot. iiyama.com

Graficy komputerowi już wiedzą, że ważna jest dla nich nie tylko karta graficzna, ale też monitor. W dzisiejszym artykule postaramy się Wam pomóc wybrać takie urządzenie, które poradzi sobie na każdej stacji roboczej i zmaksymalizuje efektywność pracy grafika. Zapraszamy do krótkiej lektury.

Monitory Liyama – dedykowane grafikom komputerowym

Liyama to firma z bogatymi tradycjami, która stawia w swoich produktach na stabilność i wysoką kulturę pracy

fot. iiyama.com

Liyama to firma z bogatymi tradycjami, która stawia w swoich produktach na stabilność i wysoką kulturę pracy. Modele typu Pro Lite (Liyama ProLite) wyposażone są w szereg innowacyjnych systemów. Monitory odświeżane są w wysokiej częstotliwości. Często przekraczają 200MHz co ma wielkie znaczenie dla tych grafików, którzy projektują aplikacje graficzne lub gry komputerowe.

Monitory Liyama – ile kosztują?

Wspomniany wyżej model ProLite, który naszym zdaniem jest najlepszym monitorem Liyama kosztuje w granicach 1200 złotych. To całkiem rozsądne pieniądze, ponieważ piszemy o urządzeniu dedykowanym. Trudno znaleźć na rynku modele konkurencyjne w podobnej cenie. HP monitory z podobnego segmentu wycenia na ponad 2000 złotych, co tworzy ogromny kontrast dla produktów Liyama. Oczywiście możemy zamówić monitor w wersji Premium, lecz będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami zwłaszcza, jeśli chcemy niestandardową rozdzielczość ekranu.

Graficy komputerowi powinni zainteresować się marką Liyama, ponieważ produkuje ona dedykowane im monitory. Póki co kosztują rozsądne pieniądze, więc zachęcamy do śledzenia ich produktów.