Jaki laptop do pracy?

Laptopy biznesowe to stacje robocze specjalnej klasy, który musi być zarówno mobilny, jak i bardzo wydajny fot. lenovo.com

Laptopy biznesowe to stacje robocze (więcej tutaj) specjalnej klasy, który musi być zarówno mobilny, jak i bardzo wydajny. Wybierając urządzenie do pracy należy kierować się zarówno parametrami typu procesor, karta grafiki oraz ilość pamięci RAM, jak i obudowa, która musi być trwała. Kolejna rzecz to duża liczba złączy i portów oraz wytrzymała bateria, jeżeli dużo pracujemy poza biurem czy uczestniczmy często w spotkaniach biznesowych (więcej pod linkiem).

Laptopy biznesowe to stacje robocze specjalnej klasy, który musi być zarówno mobilny, jak i bardzo wydajny

fot. lenovo.com

Jednym z popularniejszych rozwiązań są stacje robocze ThinkPad producenta Lenovo. Jeżeli szukamy uniwersalnego komputera, warto zwrócić uwagę na model ThinkPad L560, który świetnie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w terenie. Dużą zaletą tego modelu jest trwała obudowa, wysokiej jakości ekran Full HD, dużą liczbę złączy oraz klawiaturę odporną na zalania cieczą. Poza tym tego typu stacje robocze posiadają pokaźną liczbę złączy, co również jest dużym atutem. Oprócz tego, można też liczyć na długi czas pracy bez zasilania, bo stacje robocze ThinkPad L560 posiada wytrzymałą baterię.