Jaki format monitora wybrać?

fot. lg.com fot. lg.com

Nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić życia bez komputerów i urządzeń elektronicznych. Weszły do naszego codziennego życia i na stałe zagościły w każdym domu. Różne urządzenia elektroniczne wspomagają nas w codziennej pracy i wypoczynku. Do dzięki rozwojowi elektroniki możemy cieszyć się z dużo łatwiejszej pracy oraz możliwości pracy w domu. Aby nasza praca z komputerem sprawiała nam przyjemność, ważne są urządzenia peryferyjne, dzięki którym łączymy się z jednostką centralną.

fot. lg.com

fot. lg.com

Dla osób dużo piszących niezmiernie ważna jest klawiatura oraz myszka komputerowa. Tylko dzięki odpowiednio wyprofilowanej i ergonomicznej klawiaturze osoby zawodowo zajmujące się pisaniem mogą przez wiele godzin bez odczuwania zmęczenia pisać swoje teksty i tworzyć projekty graficzne.

Innym bardzo ważnym elementem zestawu komputerowego jest monitor. To właśnie w ten kawałek matrycy LCD osoby pracujące przy komputerze wpatrują się często przez wiele godzin dziennie. Warto zadbać o to, aby monitor był jak najlepszy, gdyż jeżeli zdecydujemy się na urządzenie o kiepskich parametrach, nasze oczy mogą bardzo szybko się męczyć, co w rezultacie zmniejszy naszą wydajność i zarobki.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, kupując monitor? Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze monitora jest jego rozmiar. Powinien być dopasowany do odległości, w jakiej możemy go ustawić podczas pracy. Im dalsza odległość tym monitor powinien być większy. Optymalnym rozmiarem do pracy z tekstem są monitory około 21 cali oraz większe. Wybierając monitor, powinniśmy zastanowić się też nad jego formatem. Popularne w obecnej chwili monitory panoramiczne świetnie spisują się w biurze oraz w pracy i rozrywce. Jednymi z bardziej popularnych urządzeń są monitory LG, które produkowane są także w naszym kraju. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma LG produkuje jedne z najlepszych monitorów na świecie, a z ich matryc korzystają prawie wszystkie największe firmy na świecie. Innym ważnym parametrem jest kontrast, który w dużym stopniu wpływa na odwzorowanie kolorów tak bardzo ważnych w pracy grafika oraz czas odświeżania matrycy.