Jak wybrać odpowiedni monitor do domu?

fot. lenovo.com fot. lenovo.com

Elektronika w ciągu ostatnich 20 lat bardzo się rozwinęła i nadal rozwija się w bardzo szybkim tempie. To, co wydawało się jeszcze kilka lat temu szczytem możliwości, na jakie mogą pozwolić sobie komputery stacjonarne, montowane jest już w telefonach komórkowych i niewielkich laptopach. Taki szybki rozwój komputerów spowodowany jest przez coraz bardziej zaawansowane aplikacje komputerowe. Bardzo dużym motorem napędowych rozwoju komputerów osobistych są gry. To właśnie coraz większe wymagania nowoczesnych gier komputerowych zmuszają producentów sprzętu do zwiększania parametrów swoich urządzeń. Jeszcze kilka lat temu standardem w komputerze stacjonarnym było 4 GB pamięci ram. Obecnie jest to zbyt mała ilość do stabilnej pracy samego systemu operacyjnego, nie mówiąc już o uruchomieniu bardziej wymagającej aplikacji.

fot. lenovo.com

fot. lenovo.com

Decydując się na zakup komputera, powinniśmy więc kupować sprzęt trochę bardziej rozbudowany lub dający możliwość późniejszej rozbudowy jak dołożenie pamięci ram, wymiana karty graficznej lub procesora. Ważny jest też monitor, jaki wybierzemy. Warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić dobrej klasy monitor o podwyższonych parametrach. Jeżeli nie znamy się na sprzęcie, warto sprawdzić monitory Lenovo. Firma ta produkuje bardzo ciekawe i niezwykle wysokiej jakości urządzenia. Ich laptopy i zestawy komputerowe cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów.

Na co zwrócić uwagę kupując monitor? Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na jego wielkość. Praktycznie nikt nie kupuje już monitorów mniejszych niż 19 cali. Ważne jest też to, czy komputer będzie służył nam do grania, czy też do przeglądania internetu i oglądania filmów. Jeżeli komputer będzie kupiony w celu grania, to powinniśmy znaleźć model z odpowiednio niskim czasem reakcji matrycy. Tylko dzięki niskiemu czasowi reakcji będziemy mogli cieszyć się wyrazistym i dobrej jakości obrazem. Dobry monitor powinien też być bardzo stabilny. Stopa, która podtrzymuje całe urządzenie, powinna być bardzo wytrzymała, aby w trakcie pracy monitor stał stabilnie na biurku, nie kiwał się i nie przechylał na boki.